Hypotéka bez naspořených peněz

Toužíte po vlastním bydlení, ale nemáte dostatek naspořených peněz?
Jde získat 100 % hypotéku? ANO! Ale...

A já vám dneska poradím jak a ukážu vám, že to „ale“ nemusí být zas takový problém. Protože to, co se Vám může zdát složité, může mít nakonec velmi jednoduché řešení.

Jak v dnešní době získat hypotéku bez úspor?

Při žádosti o hypotéční úvěr banky vycházejí z tzv. LTV hypotéky. Jedná se o poměr mezi tím, kolik Vám banka půjčí a jakou odhadní cenu má nemovitost. Dříve mohli žadatelé získat až 100 % hypotéku, takže hypotéka bez naspořené hotovosti nepředstavovala žádný problém. V současné době to ale již není možné a zpravidla si půjčíte pouze 80 % - 90 % z ceny nemovitosti. A jak se tedy dá získat na nemovitost celá částka bez vlastních úspor?

 

1. Zástava další nemovitosti

Spolu s vybranou nemovitostí, na kterou si berete úvěr, můžete dát do zástavy další nemovitost. Od banky tak získáte více peněz – hodnota obou nemovitostí se sečte a můžete získat až 80-90 % prostředků z této částky. Pokud žádnou nemovitosti ještě nevlastníte, můžete požádat třeba rodiče nebo prarodiče, zda by Vám ručili bytem či domem.

Hodně lidí se mylně domnívá, že zástava rodičů, tam musí být po celou dobu. Není tomu tak a někdy se daří jejich nemovitost vyvázat už po 1-2 letech. Jakmile totiž splatíte část hypotéky nebo vzroste cena nemovitosti, můžete požádat banku o nový odhad. Pokud bude nový odhad nemovitosti vyšší a zůstatek hypotéky bude vycházet na 80-90 % z nové ceny nemovitosti, můžete banku požádat o vyvázání nemovitost rodičů.

 

2. Dofinancování další půjčkou

Zbývající část nemovitosti je také možné dofinancovat prostřednictvím další půjčky. Typický je úvěr ze stavebního spoření. Méně používaný je pak spotřebitelský úvěr. Počítejte ale s tím, že každá další půjčka či úvěr se objeví u žadatele v bankovním registru. Ve většině případů banky kontrolují, jestli jste v posledních 6 měsících nežádali o další úvěr. Pokud by tomu tak bylo, tak by vám tenhle úvěr započítali do celkové hypotéky a LTV by nevycházelo. Musí se na to jít tedy chytře. A první si nechat schválit hypotéku a až následně požádat o druhý úvěr.

Oficiálně už tohle nejde udělat s každou bankou a stavební spořitelnou, ale musí se najít vhodná kombinace. V čem je fígl? Některé banky se už totiž nedívají před čerpáním peněz do registrů a případný nový úvěr je už pak po schválení hypotéky nezajímá. A to je šance na vyřízení druhého úvěru. Je tady nesmírně důležité načasování. Je to také nutné vše správně nadefinovat v kupní smlouvě.

S takovým nastavením a výpočtem vám pomůže každý kvalitní hypoteční poradce

 

3. Rozdělení zdrojů na dva spolužadatele

Pokud žádáte ve dvou, je to zase o trochu lehčí. Nadarmo se neříká, že ve dvou se to lépe táhne. Můžete celkovou kupní rozdělit. A to tak, že o 80-90 % požádá jeden partner na hypotéku a o zbývající peníze 10-20 % požádá druhý partner (popřípadě další spolužadatel) u jiné instituce. V takovém případě banka o druhé půjčce z registrů vědět nebude a vy můžete financovat nákup nemovitosti z celých 100 %. I v tomto případě je potřeba vše dobře ošetřit a nadefinovat v kupní smlouvě.

 

Pokud si v této oblasti připadáte ztracení a nevíte si rady, neváhejte mě kontaktovat.

Rád Vám vše vysvětlím a pomůžu Vám vše pořádně propočítat a vymyslet tak, abyste svého cíle – získání vysněného bydlení – dosáhli i bez naspořených peněz.

Vyplňte krátký dotazník a zjistěte, jestli i vy získáte nemovitost bez vlastních zdrojů.