Splnit si sen o vlastním bydlení je cílem mnoha z nás

On-line hypotéka

Nechte si zařídit hypotéku z pohodlí domova s nejlepšími podmínkami a minimem starostí

0,5 %

Průměrná úspora na úrokové sazbě

17 256 Kč

Průměrná roční úspora klienta na hypotéce

86 280 Kč

Průměrně ušetřím každému klientovi za dobu fixace

12 bank

Srovnám hypotéky ve všech bankách

Výhody hypotéky

Srovnání hypotéky

Jak to bude probíhat?

1. On-line schůzka

Každý klient i hypoteční úvěr je jiný. Během 15-30 minut se pokusím porozumět vaší konkrétní situaci a odpovím vám na otázky, které vás nejvíce zajímají

2. Vybereme banku

Na základě získaných informací doladíme detaily. Ukážeme si podmínky jednotlivých bank, poplatky a úrokové sazby. Společně vybereme pro Vás tu nejlepší banku na financování Vašeho bydlení.

3. Doložení podkladů

Papírování nechte na mě. Nemusíte nikam chodit. Vše stačí poslat e-mailem. Připravím veškeré potřebné podklady.

4. Vyhotovení odhadu nemovitosti

Banka dělá cenový odhad nemovitosti. Komunikuji v případě potřeby za vás s bankou , odhadcem nemovitosti, případně realitní kanceláří.

5. Schválení hypotéky a podpis v bance

Banka připraví veškerou smluvní dokumentaci k podpisu na Vámi preferované bankovní pobočce. Popřípadě se úvěr podepíše na Czech pointu nebo u notáře.

6. Peníze na účtu. Bydlíte ve vlastním

Hotovo! Můžete čerpat finance z hypotéky pro svou nemovitost. Máte hypotéku za těch nejlepších podmínek na trhu, s minimem starostí a investovaného osobního času.

Hypoteční specialista

O mně

Klientům pomáhám v oblasti financování vlastního bydlení díky hypotečním úvěrům. Za posledních 15 let jsem pomohl splnil sen o vlastním bydlení přes 550 rodinám, které ve svých bytech a domech žijí dodnes. Některým v bance řekli, že na vlastní bydlení finančně nedosáhnou. Někteří si mysleli, že díky svým příjmům nemají šanci. Každá situace má však řešení.

Zkušenosti: Realizoval jsem přes 550 hypoték
Praxe: Ve financích se pohybuji 15 let
Certifikáty: Své zkušenosti mám potvrzené (nejen certifikátem Fér hypotéka)

Co vás nejvíce zajímá (FAQ)

Je úroková sazba při výběru nejdůležitější?

Ne. Dokonce si troufám tvrdit, že úroková sazba by při výběru hypotéky měla patřit k těm méně důležitým faktorům. Sleva na úrokové sazbě ve výši 0,1% udělá na hypotéce 1 mil Kč cca 50 Kč měsíčně. Za 5-letou fixaci je to tedy celkem 3.000 Kč. Pokud je sleva 0,1% na úrokové sazbě podmíněna např. kreditní kartou, u které platíte za vedení 150 Kč měsíčně, tak je taková sleva celkem nevýhodná. Někdy je hypotéka, která má sazbu o 0,3% vyšší, ale žádné další poplatky, nakonec výhodnější, než nejlevnější varianta s množstvím přidružených poplatků či produktů.

Lze sjednat hypotéku komplet on-line?

Ano lze celý proces projít z pohodlí domova, bez nutnosti neustále chodit na pobočku banky. Pouze podpis smlouvy o hypotečním úvěru je třeba osobně na pobočce banky nebo nechat úředně ověřit na Czech pointu či notáře.

Kolik mi banky půjčí nebo na jak velkou hypotéku dosáhnu?

Maximální výše hypotéky závisí hlavně na dvou faktorech. Na výši přijmu a hodnotě nemovitosti. Jeden faktor se nedá nahradit druhým, tedy oba musí být dostatečné.

Jaké jsou poplatky spojené s hypotékou?

Poplatků může být celá řada (např. za zpracování úvěru, odhad nemovitosti, za vedení úvěrového účtu, poplatek za čerpání). Každá banka má poplatky stanoveny jinak. Svým klientům jsem schopný zajistit hypotéku bez jakýchkoliv poplatků.

Jaké dokumenty potřebuji pro získání hypotéky?

Nejčastěji je to podepsaná žádost o hypotéku, potvrzení o výši příjmu (daňové přiznání u OSVČ), výpisy z účtů za poslední 3 měsíce a odhad nemovitosti. Podle účelu hypotéky se pak dále dokládá: kupní smlouva, rozpočet rekonstrukce, budoucí smlouva atd.)

Mohu s vámi řešit i další oblasti jako je pojištění nemovitosti, pojištění schopnosti splácet, nebo řešíte pouze hypotéky?

Ano můžete. Tyhle věci k hypotéce patří a běžně je při sjednání hypotéky klientům vyřizuji.

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Snažím se, aby celý proces byl co nejkratší, délka vyřízení se liší podle konkrétního případu. Největší zdržení probíhá většinou při zhotovování znaleckého posudku nemovitosti. V případě, že všechny uvedené procesy na sebe navazují, lze hypotéku běžně vyřídit za 14 dnů - od výběru finální nabídky po podpis úvěrové smlouvy. Jsou banky, které to umí rychleji a zase naopak banky, kde se vše zbytečně protahuje. Taky u složitějších případů je nutné počítat s delší dobou. Standardně trvá vyřízení hypotéky 20 – 40 dní

Mohu ještě získat 100% hypotéku, tedy úvěr na celou hodnotu nemovitosti?

Oficiálně už to možné není. Stále však můžete zbývající prostředky získat ze stavebního spoření nebo pomoci speciálního spotřebitelského úvěru na bydlení a financovat tak úvěrem celou hodnotu nemovitosti.

Proč on-line srovnávače hypoték nefungují?

Porovnání hypoték přes online srovnávač je pouze orientační. Často nepracuje s aktuálními údaji a nezohledňuje veškeré parametry hypoték, jako cenu za poskytnutí a zpracování úvěru, pojištění hypotéky, odhad nemovitosti a ostatní náklady spojené s úvěrem. Ale co je mnohem zásadnější, nezohledňuje údaje o klientovi, které jsou pro kvalitní porovnání hypoték nezbytné. Jako zda klient žádá o hypotéku sám nebo se spolužadatelem, jaká je výše a zdroj příjmů, výdaje za úvěrové produkty, kolik mají vlastních zdrojů, zda mají děti a mnohdy ani, jaká je cena zastavované nemovitosti. Dostanete tak rychlé srovnání hypoték online, které obsahuje výpočet splátky hypotéky od jednotlivých bank s uvedenou základní tabulkovou úrokovou sazbou, ale vůbec nevíte, jaké další náklady budete muset zaplatit, zda vám banka dá slevu/přirážku na úrokové sazbě, ani zda máte šanci danou hypotéku získat. Na vaši hypotéku, může být přiřazen junior poradce, který ovšem nestojí za těmi referencemi, které vás primárně nalákaly. Můžete mít také smůlu a díky zaměstnanecké fluktuaci se na Vás „vystřídá“ během krátkého období více lidí.

Reference

Příběhy klientů

Někdy jen špatně zvolená věta způsobí, že nakonec hypotéku nezískáte, nebo ji získáte s horší úrokovou sazbou. Vím, co bankéřům říkat a které věci radši držet v tajnosti. Tím se vám mnohonásobně zvýší šance na získání hypotéky.

Provázím vás od počátku vyjednávání až po čerpání hypotéky. Na rozdíl od zaměstnanců banky nemám bonusy, když vám k hypotéce přihodím kreditní kartu, kontokorent či pojištění úvěru. Právě naopak. Čím méně poplatků zaplatíte a lepší sazbu dostanete, tím mám větší šanci, že mě doporučíte dál.

Nejsem zaměstnancem banky. Jsem s Vámi proti nim.

Pan Stratil je velmi vnímavý a po pár dotazech si hned udělal obrázek o mé situaci. Poprvé mám v někoho důvěru a vždy si ráda vyslechnu jeho návrhy a rady, jak zlepšit moji situaci.
Lucie Zapletalová
Delší dobu jsem někoho s takovým přehledem hledal. Mohu jen doporučit. Přijde mi, že pro práci poradce, má opravdu zápal a bere ji jako svůj koníček.
Petr Musil
Děkujeme za splnění našeho snu o vlastním bydlení. Bojoval jste za nás jako lev 🙂
Svojanovi
Pan Karel přišel na pobočku své banky, kde si nechal vypracovat nabídku hypotečního úvěru. V bance mu předložili nabídku s tím, že dosáhnout na požadovanou hypotéku nebude problém. Pan Karel měl radost, a proto neváhal a zaplatil rezervační poplatek ve výši 250 000 Kč za nemovitost realitní kanceláři, se kterou měl rovnou zájem spolupracovat na financování hypotéky. Jaké pak to ale bylo pro něj negativní překvapení, když mu po podpisu žádosti o hypotéku v bance oznámili, že hypotéka byla zamítnuta. Docela nešťastný a vystresovaný se na mě obrátil s prosbou o pomoc. Naštěstí jsme společně zjistili, že měl jen drobný záznam v registrech za pozdní platbu, která se mu nestrhla z účtu. Vybrali jsme společně banku, která je tolerantní k těmto záznamům a pan Karel měl za 3 týdny peníze k dispozici. Nyní už bydlí ve vlastním.
Karel 42 letmistr výroby
Petr dostal od poradce „zelenáče“ nejnižší možnou nabídku, která na trhu byla. Nakonec zjistil, že slíbená úroková sazba je podmíněna, a to již dříve sjednanou kreditní kartou, kterou samozřejmě neměl. Bez této karty se úroková sazba zvýšila o 0,5 %, což už tak výhodná nabídka nebyla. Když Petr přišel znovu za mnou, aby vzal moji nabídku, musel jsem mu bohužel oznámit, že mezitím se úrokové sazby zvýšily. Petr tak nakonec musel vzít již vyšší úrokovou sazbu, bohužel rozdíl udělal za dobu fixace téměř 42 000 Kč, oproti fixaci, kterou jsem mu původně nabízel.
Petr 32 letlékař
Jana využila jednoho z on-line srovnávačů hypotečních úvěrů na internetu. Vyjela ji nabídka, o které bylo už na první pohled jasné, že není reálné se na ni jen tak dostat a že za tím něco bude. Bohužel až v návrhu úvěrových smluv objevila další skryté podmínky, které bude muset splnit, aby na slíbenou sazbu dosáhla. Nakonec se jí měsíční splátka zdražila o 2 352 Kč. V době fixace už raději začala řešit hypotéku se mnou.
Jana 44 letvedoucí oddělení logistiky
Jednou se mi ozval pan Kamil s tím, že právě zaplatil rezervační poplatek realitní kanceláři ve výši 235 000 Kč a chtěl by získat hypotéku. Propočítával si svůj příjem v internetových kalkulačkách a jeho bonita má být dostatečná. Je IT programátor a vydělává přes 120 000 Kč měsíčně. Jenže si neuvědomil, že oněch 120 000 Kč měsíčně které fakturuje, jako OSVČ, neberou banky jako jeho příjem. V daňovém přiznání využívá 60% paušál, takže pro banky byl jeho příjem „pouze“ 48 000 Kč měsíčně. Bylo na něm vidět, jak se mu orosilo čelo, když jsem mu tuhle informaci řekl. Naštěstí pro něho jsem se s tím nesetkal poprvé. Jsou i banky, které chápou, že programátor, který pracuje z domu, nemá téměř žádné reálné náklady. Vybrali jsme proto banku, která vyšla panu Kamilovi vstříc a uměla individuálně přepočítat jeho příjem. Rezervační poplatek tak Kamilovi nepropadl a dnes žije v spokojeně v bytě s celou rodinou.
Kamil 29 letprogramátor
Pan Milan si před několika lety se svojí rodinou pořídil vysněný dům na kraji města. Vzal si hypotéku ve výši 3,5 mil se sazbou 4,7 %. Když jsme spolu řešili jeho investice zmínil se mi, že mu končí nyní fixace a že mu banka nabídla novou výhodnou sazbu ve výši 3,9 %, ale protože je dlouhodobým klientem dostane ještě slevu 0,2 %. Moc se mi to nezdálo, protože sazby se v té době pohybovali kole 2,5 %. Nakonec jsme hypotéku refinancovali k jiné bance, kde jsme dostali sazbu 2,3 % bez další podmínek nebo doplňkových produktů, jako je kreditní karta či pojištění. Úspora na měsíční splátce byla cca 1 800 Kč. Díky vhodnému investování měl pan Milan na konci 5leté fixace 134 945 Kč.
Milan 41 letmarketingový manažer
Přišli za mnou mladí manželé Hanušovi, s tím, že by si chtěli pořídit svůj první byt. Co se tak dívali, tak ceny se pohybují od 4 mil Kč. Oba měli stabilní zaměstnaní, ve kterém se dalo kariérně růst. Bohužel protože byli čerstvě po škole stihli našetřit asi jenom 250 000 Kč v hotovosti. Obešli už 3 banky, ale všude jim řekli, že potřebuji mít našetřeno aspoň 400 000 Kč, tj. 10 % z odhadní ceny nemovitosti. Bavil jsem se s nimi o možnostech a zjistil jsem, že jejich rodiče bydlí v bytě, který je v jejich vlastnictví. Navrhl jsem jim, ať se zkusí domluvit s rodiči, jestli by jim nějakou dobu nemohli bytem ručit. Vysvětlil jsem jim, že pro ně bude i bezpečnější, domluvit se s rodiči a nechat si celou našetřenou rezervu na nenadálé situace. Naštěstí už po roce cena nemovitosti vzrostla téměř o 0,5 mil Kč, takže se nám nemovitost rodičů podařilo z hypotéky vyvázat. Hanušovi tak v té době získali 100% hypotéku, bez nutnosti vyčerpat svoje rezervy.
Hanušovi
Martin, jako správný podnikatel optimalizoval své daňové přiznání tak, aby platil co nejnižší daně. A tak v daňovém přiznání vykazoval roční příjem 182 000 Kč (15 000 Kč měsíčně). Život šel krásně, dokud nepotřeboval hypotéku. Zjistil, že i když jsou jeho reálné příjmy docela vysoké, banky ho považovaly na základě daňového přiznání za „chudáka“ a nechtěly mu půjčit. Chtěl splnit slib své přítelkyni a pořídit malý domek na venkově. Našel jsem banku, která umí hodnotit příjem na základě obratu. Martin měl roční obrat přes 1 800 000 Kč. Na základě toho mu banka vypočítala příjem cca 95 000 Kč, což už skoro odpovídalo realitě. Slib se mu nakonec podařilo splnit a dnes žijí spokojený život na venkově.
Martin 31 letpodnikatel
I když měl Ondřej s rodiči dobrý vztah, svěřil se mi na schůzce, že by už chtěl bydlet sám ve vlastním. Rodiče mu celý život spořili, a tak měl k dispozici i vlastní prostředky, bez kterých by hypotéku nedostal. Nedávno dostudoval vysokou školu a získal svoje první zaměstnání. Bohužel jako nováček dostal smlouvu na dobu určitou, na 1 rok. Když navštívil pár bank řekly mu, že musí být zaměstnaný alespoň jeden rok nebo mít smlouvu na dobu neurčitou. Naštěstí pro Ondřeje jsou i banky, které akceptují smlouvu na dobu určitou, a tak nemusel čekat celý rok a mohl si splnit svůj sen bydlet ve vlastním.
Ondřej 25 letkoncipient
Marek se mi ozval pozdě odpoledne, že se zrovna vrátil z prohlídky bytu. Realitka mu řekla, že pokud má o byt zájem, musí další den podepsat rezervační smlouvu. Mají údajně další zájemce. Řekl jsem Markovi, že si má vzít delší čas na rozmyšlenou, že se to standardně říká na každé prohlídce a že to může, ale nemusí být pravda. Marek měl ale o nemovitost velký zájem a potřeboval, co nejrychleji zjistit, jestli hypotéku dostane, aby případně nepřišel o rezervační poplatek. Ještě večer jsme podali elektronickou žádost do banky. Hned ráno jsme věděli, že je Marek pro banku dostatečně bonitní a projde všemi registry. I když jsem Markovi říkal, že schválení je v jeho případě velmi pravděpodobné, ale ne 100 %, rozhodl se podepsat s realitkou rezervační smlouvu. Vše naštěstí dobře dopadlo a Marek hypotéku získal. Ne vždy, ale májí podobné příběhy dobrý konec.
Marek 28 letservisní technik
Jonáš oslovil finančního poradce, který mu vypracoval nabídku hypotečních úvěrů od různých bank. Po podpisu žádosti o hypoteční úvěr však přestal finanční poradce s Jonášem komunikovat. Jonáš si pak musel všechno oběhat a zařídit v bance sám, což pro něho znamenalo stres, nervy a hlavně ztracený čas. Byl docela překvapen, když pak zjistil od svého kamaráda, jak vyřízení hypotéky probíhalo se mnou.
Jonáš 27 letučitel

Průvodce hypotékou

Stáhněte si PDF verzi knihy, která má za cíl podat lidem pomocnou ruku při vyřizování hypotéky. Získejte návod na správný postup při vyřizování hypotéky. Zjistěte, jak dlouho to trvá. Jaké jsou nejčastější problémy při vyřizování. Jakou banku zvolit a proč úroková sazba není nejdůležitější.

K tomu všemu navíc získáte mé know-how za roky působení v oblasti hypoték.

Průvodce hypotékou