Nejčastější mýty ohledně hypotečních poradců

Hypotéka přes makléře je dražší, než v bance...

Toto je častá fáma pocházející přímo od bankéřů. Pracovník banky dostává za hypotéku odměnu, stejně jako hypoteční poradce. Navíc za něho banka musí platit kancelář, mobil a nesmíme zapomenout i na pravidelnou mzdu, kterou bankéř pobírá. Z toho všeho je jasné, že pro banku je výhodnější zaplatit externího hypotečního poradce, se kterým nemá žádné náklady. Díky tomu může hypoteční poradce nabídnout klientům i lepší sazby, než by dostali přímo na pobočce.

Od hypotečního poradce si nechám udělat srovnání, a pak si zajdu sám do té nejvýhodnější banky

Toto řešení není příliš šťastné. Najednou se ocitnete proti bance sami a tak se Vám klidně může stát, že Vám bankéř přihodí do smlouvy nějaké ujednání, poplatek nebo produkt navíc, který Vám úvěr prodraží i když to v první chvíli nepůjde vidět. Dobrý poradce už zná fígle bankéřů a dokáže tyhle věci klientům pohlídat.

Hypoteční makléři pracují zdarma

Veškeré moje služby jsou pro klienty zdarma, to však neznamená, že nejsem za svoji práci zaplacen. Moji odměnou je provize od banky, kterou dostanu následně po podepsání smlouvy o úvěru. Od všech bank mám odměnu stejnou, takže moje doporučení banky vychází z aktuálních potřeb klientů.

Ve své bance dostanu nejvýhodnější sazbu

Bohužel to bývá přesně naopak. Banky jsou často ochotny dát lepší sazby novým klientům, než svým stávajícím.

Hypotéku mi nabízeli i v realitní kanceláři

Tady nesmíte zapomenout, že každá realitní kancelář zastupuje hlavně prodejce nemovitosti. Snahou tak bude, abyste úvěr získali za jakýchkoliv podmínek, aby nemovitost prodali. Kupující by měl mít vždy svého hypotečního poradce, stavebního technika a právníka nezávislého na realitní kanceláři.

 

Průvodce hypotékou

Stáhněte si PDF verzi knihy, která má za cíl podat lidem pomocnou ruku při vyřizování hypotéky. Získejte návod na správný postup při vyřizování hypotéky. Zjistěte, jak dlouho to trvá. Jaké jsou nejčastější problémy při vyřizování. Jakou banku zvolit a proč úroková sazba není nejdůležitější.

K tomu všemu navíc získáte mé know-how za roky působení v oblasti hypoték.