Pojištění schopnosti splácet

Pokud si vyřizujete hypotéku, určitě se potkáte s nabídkou úvěrového pojištění od banky.  Je toto pojištění skutečně výhodné a hodí se pro každého?

Sleva za pojištění na úrokové sazbě se pohybuje od 0,1% - 0,3%. To zní skvěle, ne? Bohužel realita je jiná. Čím větší sleva, tím většinou dražší pojištění.
Když si spočítáte, co ušetříte na 0,1 % slevy a co Vás bude stát pojistka, trošku se podivíte. Úspora 0,1% na jednom vypůjčeném miliónu dělá cca 50 Kč měsíčně. Tedy za 5 letou fixaci je úspora 3 000 Kč. Pokud Vás pojištění bude stát 500 Kč měsíčně, bude to pro Vás platba navíc 30.000 Kč za 5 let. To už nevypadá tak skvěle co? Banka nikdy nedá slevu zadarmo...

To by však nebyl nevětší problém. Smutné je, že většina těchto pojistek nic moc nekryje a obsahuje velké množství výluk. Takže se může stát, že v případě nepříznivé zdravotní události zjistíte, že nic od pojišťovny nedostanete a že jste si pojištění platili zbytečně.

Pokud o pojištění uvažujete, je někdy lepší využít nabídky přímo některé z pojišťoven, která bývá často levnější a kryje větší počet úrazů a nemocí.

Pokud už nějaké zajištění máte, chválím Vás, že myslíte i na ty méně příznivé situace a jste na ně připraveni. Máte ale toto zajištění dobře nastavené? Nevyhazujete peníze z okna? Jak na to?

O tom a mnoho více se dozvíte v průvodci pojištěním

Průvodce hypotékou

Stáhněte si PDF verzi knihy, která má za cíl podat lidem pomocnou ruku při vyřizování hypotéky. Získejte návod na správný postup při vyřizování hypotéky. Zjistěte, jak dlouho to trvá. Jaké jsou nejčastější problémy při vyřizování. Jakou banku zvolit a proč úroková sazba není nejdůležitější.

K tomu všemu navíc získáte mé know-how za roky působení v oblasti hypoték.

Průvodce hypotékou